SD Castroverde

3 Premios de Fin de Temporada

Como colofón a esta temporada 2008-2009 celebrouse en Lugo unha cerimonia organizada polo diario "El Progreso", onde se entregaron os permios os destacados do fútbol provincial.

Nun acto celebrado no Hotel Mendez nuñez, a Sociedade Deportiva Castroverde recibiu tres recoñecementos.

Por conseguir o subcampeonato da terceira rexional e ascenso a 2ª Autonómica, que recolleu o presidente Manuel Pereira. 

Ademais, o resto de premios fóron para Albino e Richard dous dos medios máis destacados e elexidos no equipo ideal desta Terceira Rexional polo diario de El progreso.

 

O diario El Progreso puxo fin este martes, nun acto celebrado no hotel Méndez Núñez de Lugo, á tempada 2008-2009 no fútbol provincial coa terceira cerimonia de entrega de premios aos mellores de devandita campaña. Nada menos que 45 galardoados déronse cita nos salóns do céntrico hotel lucense para pór o broche á serie de cerimonias  organizadas por este xornal e que tivo o seu comezo o pasado día 24 en Burela e a súa continuación no Parador de Monforte. Todas as cerimonias contaron co patrocinio da Deputación Provincial de Lugo, representada este martes no Méndez Núñez por Antonio Veiga, delegado da área de Deportes de devandita institución. A cerimonia estivo conducida polos xornalistas deportivos de El Progreso Manuel Cordido e Ángel Calles.

Como é habitual, o acto converteuse nun punto de encontro entre deportistas, afeccionados, xornalistas, políticos e empresarios, unidos todos ao redor da idea do balón e na aposta de que a partir do próximo mes de setembro volva rodar. Todos departiron amigablemente durante os momentos previos ao acto e no ágape posterior. Unha das novidades introducidas este ano, ademais da data —de setembro pasou a xuño—, foron os trofeos, nos que baixo o nome do xornal aparece o do galardoado e os seus méritos.

Cada un dos premiados recibiu unha sonora ovación, desde os equipos que conseguiron o ascenso de categoría (Rácing Vilalbés, Santaballés, Guitiriz, Becerreá, Meira, Luís Pimentel, Pontenova, Castroverde e Muralla) ata José Ángel, o mellor meta de Preferente e o que presentou mellor media de goles encaixados, os árbitros e adestradores galardoados, os equipos máis goleados, os menos batidos e todos os membros dos equipos ideais da tempada nas categorías de Autonómica Preferente e Primeira, Segunda e Terceira Autonómica.

A cerimonia congregou a un bo número de personalidades da vida pública lucense, como o alcalde de Lugo, José López Orozco, o subdelegado do Goberno, José Vázquez Portomeñe; o xa citado Antonio Veiga, a delegada da Xunta de Galicia en Lugo, Raquel Arias; a adxunta á presidencia deste xornal, Branca de Cora; o director do mesmo, Lois Caeiro; o director de mercadotecnia e comunicación, José Manuel Pérez-Bouzada; o subdirector de publicidade, Luís Barrio; así como os presidentes de CD Lugo e Breogán, José Bouso e Raúl López, e concelleiros das diversas formacións políticas lucenses.

Idela terceira rexional

Os premiados
Os premiados da zona centro son os seguintes:

  • Campión de Preferente e ascenso a Terceira: Rácing Vilalbés
  • Subcampión de Primeira Autonómica e ascenso a Preferente: Santaballés
  • Campión Grupo VIN Segunda Autonómica e ascenso a Primeira: Guitiriz
  • Subcampión Grupo VII Segunda Autonómica  e ascenso a Primeira: Becerreá
  • Campión Grupo XII Terceira Autonómica e ascenso a Segunda: Meira
  • Subcampión Grupo XII Terceira Autonómica  e ascenso a Segunda: L. Pimentel
  • Terceiro Grupo XII Terceira Autonómica e ascenso a Segunda: Pontenova
  • Subcampión Grupo XIII Terceira Autonómica e ascenso: Castroverde
  • Terceiro Grupo XIII Terceira Autonómica e ascenso a Segunda: Muralla
  • Porteiro menos batido e con mellor media en Preferente: José Ángel (Vilalbés)
  • Adestrador do ano en Autonómica Preferente: Charly (Vilalbés)
  • Adestrador do ano en Primeira Autonómica: Andrés Freire (Santaballés)
  • Adestrador do ano en Segunda Autonómica: David Lorenzo (Guitiriz)
  • Adestrador do ano en Terceira Autonómica: José Ángel Cascales (Muralla)
  • Árbitro máis destacado en Autonómica Preferente: José Luís Fraga Torres
  • Árbitro máis destacado Grupo VII Segunda Autonómica: David Pereira Ferreiro
  • Árbitro máis destacado Grupo XII Terceira Autonómica: Álvaro Valín González
  • Equipo máis goleador Grupo VIN Segunda Autonómica: Guitiriz
  • Equipo máis goleador Grupo XII Terceira Autonómica: Meira
  • Equipo menos goleado Grupo VIN Segunda Autonómica: Pol
  • Equipo menos goleado Grupo VII Segunda Autonómica: Becerreá
  • Equipo máis goleador Grupo XIII Terceira Autonómica: Muralla 
  • Membros do equipo ideal de Autonómica Preferente:
  • José Ángel (Vilalbés)
  • Noel (Outeiro de Rei)
  • Chasis (Castro)
  • Roberto Prieto (Vilalbés)
  • Omar (Vilalbés)
  • Dani (Vilalbés)
  • Álvaro (Castro) 
  • Membros do equipo ideal de Primeira Autonómica:
  • Marino (Páramo)
  • Valú (Muras)
  • Membros do equipo ideal de Segunda Autonómica:
  • Fresi (San Lázaro)
  • Treitas (Pastoricense)
  • Moncho (Santa Comba)
  • Kubala (Becerreá)
  • Raúl (Becerreá)
  • Carlitos (Laxosa)
  • Marcos Gómez (Corgo)
  • Membros do equipo ideal de Terceira Autonómica:
  • Uxío (Oural)
  • Maketo (Pontenova)
  • Albino (Castroverde)
  • Rocky (Friol)
  • Xinghou (Muralla)
  • Ríchard (Castroverde)
  • Borja (Portomarín)

 

 

 

 O CD Lugo conta xa , por outra banda, con varias ofertas de equipos da provincia para xogar partidos de pretemporada, concretamente do Rácing Vilalbés e Castroverde, pero o equipo branquivermello non decidirá ata que planifique totalmente o traballo de pretemporada, que comezará o 20 de xullo.

Clasificación

3ª Autonómica 16/17

# Equipo X G E P Ptos
1 SD Castroverde 24 18 4 2 58
2 Portomarín CF 24 17 3 4 54
3 Monterroso B 24 17 3 4 54
4 Incio Terrabrava 24 14 5 5 47
5 CD Río Sil 24 14 4 6 46
6 Quiroga FC 24 13 5 6 44
7 SD Paradela 24 10 6 8 36
8 Pradeda CF 24 11 1 12 34
9 CD Lajosa 24 5 6 13 21
10 CD Guntín 24 4 6 14 18
11 SD Antas B 24 3 3 18 12
12 Relampago Taboada 24 3 2 19 11
13 FC Becerreá 24 2 2 20 8